Про швидкість

 Швидкість -це здатність виконувати рухове завдання за максимально короткий час. Швидкість є другою по важливості фізичною якістю військовослужбовця.

Здатність швидко перебігти від укриття до укриття,швидко перенести вантаж,добратися до пораненого,проскочити небезпечну ділянку,добратися до необхідної точки, швидко сховатися коли летить снаряд чи міна...

Для цього всього потрібна неабияка швидкість і здатність в секунди переміщатись з точки А в точку Б.Іноді ці секунди рятують життя.

А в умовах ближнього бою навіть долі секунди.

Як сказав знайомий бойовий офіцер:

"На війні є два типи людей:швидкі і мертві"

Тому військовослужбовцям критично важливо розвивати швидкість.

Причому не тільки швидкість бігу по рівній поверхні,а і в ускладнених умовах:під гору,по сходах,з вантажем,з перешкодами...

Для розвитку швидкості можна використовувати наступні методи:

✓біг на 60 м та 100 метрів

✓біг з стартом з різних незручних положень

(лежачи,сидячи,лежачи на спині,з колін)

✓біг по сходах 

✓біг з опором резини

✓біг з обтяженям

✓біг з різноманітними перешкодами

✓біг з різкою зміною напрямку 


Біг на 60 та 100 м це класичні вправи для розвитку швидкості,які доказали свої ефективність і є базовими для подальшого розвитку швидкості.


Біг зі стартом з різних незручних положень:

звісно біг по доріжці це добре,але під час виконання бойових завдань бігової доріжки і можливості стартувати з низького старту не буде.Але точно буде незручне положення лежачи на животі,на спині,на боку,сидячи,стоячи на коліні.З якого дуже незручно швидко піднятися і побігти.Саме тому потрібно тренувати швидкість старту з таких положень,бо тих натренованих пару секунд можуть мати велике значення.


Біг по сходах теж добре показав себе при розвитку швидкості.Покращує частоту і швидкість кроку,добре навантажує квадріцепси,які важливі при швидкому бігу.


Біг з опором резини є ще одним ефективним методом розвитку швидкості.

Можна використовувати наступними способами:

1.Зачепити резину до стійки перекладини або брусів, вдягнути на пояс і по сигналу робити ривок на 3 метри.Добре розвиває швидкість старту.

2.Вдягнути резину на пояс,партнер при цьому тримає інший кінець резини.

По сигналу максимально швидко бігти 30-60-100 м,в той же час партнер міцно тримає резину,пригальмовуючи вас.

Вправа важка,але ефективна.


Біг з обтяженням.

Як правило,військовий має на собі достатньо багато додаткового вантажу: бронежилет,зброя,БК,рюкзак.

І я був дуже здивований,коли відчув, наскільки важче бігти 100 м в бронежилеті.Сильно падає швидкість і дуже втомлюєшся.

Тому варто тренувати швидкість бігу з обтяженням:бронежилет,медбол,10-15 кг мішок з піском.Це дуже необхідна навичка.


Біг з перешкодами.

В умовах війни та бойових дій рідко коли під ногами зручна рівна поверхня.Частіше це ями,каміння,шматки бетону,дошки,гілки ...

І через це все приходиться перестрибувати,перелазити,оббігати.

Тому потрібно тренувати біг з перестрибуванням,оббіганням і подоланням перешкод.Наприклад,перестрибування та оббігання лавок, фішок,тумб,пробігання по гімнастичній лаві.

Наприклад я на тренуванні використовую таку вправу:пробігання по гімнастичній лаві,перестрибування 3-4 лавок,обігання кількох фішок,перелазіння через тумбу і назад ривок по прямій з максимальною швидкістю.


І ще одним хорошим способом є біг з зміною напрямку.Нариклад біг 3*30 м,або біг з зміною напрямку на сигнал.Це дозволяє швидко орієнтуватися в просторі і швидко міняти напрямок бігу при потребі.

Приклад:ліцеїст швидко біжить в конкретному напрямку,а на свисток швидко розвертається і біжить в протилежну сторону.

Або біжить у вказану точку,де лежить якийсь предмет,хапає його і максимально швидко повертається в точку старту.


Вказані вправи і методи формують комплексну різносторонню швидкість,яка є необхідною для військового в ускладнених умовах бойових дій.







Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Хто я такий?

Розвиток витривалості.

Які є рухові якості?